NutriCentrum Praha - výživové poradenství, hubnutí, zdravý životní styl
O nás   |   Služby, ceník   |   Certifikace   |   Reference   |   Fotogalerie   |   Kontakt


NutriCentrum Praha
Navštivte NutriCentrum
Praha 7 - Holešovice


Nabízíme komplexní nutriční poradenství od A do Z.
Jsme schopni Vám pomoci v oblasti formování postavy a hubnutí, kde vycházíme z vlastních zkušeností a nabízíme individuální, profesionální a současně lidský přístup.
Můžeme fungovat jako Váš výživový poradce, osobní trenér a podobně jako osobní kouč Vám dodat potřebnou motivaci a inspiraci pro dosažení pozitivních změn ve Vašem životě.
NutriCentrum Praha funguje současně jako showroom přístrojů InBody, které patří mezi nejlepší a nejpřesnější způsoby měření složení lidského těla, jaké můžete získat.
Pořádáme také kurzy pro odborníky i širokou veřejnost.
VOLEJTE 775 19 19 11
Těšíme se na Vaši návštěvu.


Ochrana údajů


Smoothie


Dnes se těší velké oblibě. Je to vlastně nápoj krémové konzistence připravený většinou pouhým rozmixováním ovoce nebo zeleniny a dalších ingrediencí. Obsahuje tudíž celý komplex živin, které jsou v ovoci a zelenině obsaženy (vitaminy, minerální látky, vlákninu, tekutinu...), proto je výživově hodnotnější než pouhá čerstvě vymačkaná šťáva.

Pro nastartování dne může být buď malá sklenka smoothie ke snídani. Větší sklenka dokáže také snídani vhodně nahradit, především u lidí, kteří po ránu trpí nechutenstvím nebo nejsou zvyklí snídat.

Jako náhradu snídaně doporučujeme smoothie v "mléčném základu". Podle aktuální chuti přidáváme různé ovoce, ořechy, semínka, skořici. Vyplatí se přidat lžičku obilných klíčků nebo ovesných či jiných vloček. Pozor jen na teplotu. Ledově vychlazený ho jako první potravinu do žaludku rozhodně nedoporučujeme, proto volíme raději suroviny pokojové teploty.
Smoothie

Mléčné smoothie

  skleničku neochuceného acidofilního mléka nebo kefíru
  banán
  hrst malin, borůvek nebo jahod (čerstvé nebo mražené)
  hrstička ořechů či jiných semínek
  lžička obilných klíčků nebo ovesných či jiných vloček
  špetka skořice

Do mixeru vložíme ovoce, zalijeme kefírem nebo acidofilním mlékem bez příchutě a rozmixujeme. Skleničku ozdobíme kouskem čerstvého ovoce a zdravý osvěžující nápoj je na světě.

Zakysaný mléčný výrobek je nepostradatelným pomocníkem v očistě těla od škodlivých látek a při startu spalování tuků. Acidofilní mléko obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacteria, Streptococcus Thermophilus). V každé dávce výrobku se nachází obrovské množství živých bakterií, které posilují imunitu a obranyschopnost našeho těla. Výhodou zakysaných mléčných výrobků je, že kromě přirozeného obsahu vápníku, vitaminů A, D, B a kvalitních bílkovin mají ve srovnání s mlékem lepší stravitelnost pro ty, kteří mají s trávením mléčného cukru – laktózy jinak potíže.

Skořice se pro svou příjemnou specifickou chuť hodí v menším či větším množství do téměř každého ranního koktejlu. Pro řadu svých blahodárných antibiotických a protiinfekčních účinků na náš organismus je hojně používána v čínské a ajurvédské medicíně. Skořicovník se pěstuje na ostrově Cejlon, v Indonésii, Thajsku a na jihu Číny a v těchto východních zemích je také nedílnou součástí většiny jídel. Má schopnost pročišťovat krev, při pravidelném užívání pomáhá snižovat hladinu krevního cukru, LDL cholesterolu a triglyceridů. Dále pomáhá při léčbě infekcí, zmírňuje nervozitu, zlepšuje dýchání a zažívání a je výborným pomocníkem při zlepšování paměti a koncentrace. Lidem užívající léky na ředění krve a inzulin se naopak větší užívání skořice nedoporučuje, zrovna tak u těhotných žen a citlivých osob se řídíme heslem – všeho s mírou.

Banán je skvělé lehce stravitelné ovoce, které zasytí, dodá tělu energii a dobrou náladu. Pomáhá též proti depresi a aminokyselina tryptofan pomáhá usínání. Z tryptofanu si tělo vyrábí serotonin, který nám zlepšuje náladu a navozuje celkový pocit pohody. Jedná se o zásadotvornou potravinu používanou při detoxikaci, zbavuje tělo odpadních látek. V neposlední řadě pomáhá proti kocovině.
Banán oproti jinému ovoci obsahuje více bílkovin a sacharidů, vitaminu A a železa a velké množství draslíku, fosforu a dalších vitaminů a minerálních látek.

Maliny
Voňavé plody a šťáva z malin jsou hodnotné pro svůj obsah antioxidantů, zejména při horečkách a potížích s průduškama, zdraví prospěšné jsou pro kuřáky a osoby s Alzheimerovou chorobou. U malin byly prokázány také antikarcinogenní účinky, působí proti onemocnění srdce a oběhového systému a projevům stárnutí.
Maliny, dále také borůvky a ostružiny jsou hojně používány v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu, olej z nich ochraňuje pleť, v Japonsku jsou ve formě tablet používány jako doplněk při snižování nadváhy.

Obilné klíčky, ovesné a ječné vločky
Klíček je část zrna obsahující nejhodnotnější živiny, jsou bohatým zdrojem vitaminů řady B a E a dalších látek. Jejich konzumací dodáváme tělu látky pro stavbu buněk a tkání, klíčky přispívají k posílení srdce, mozku, nervových tkání a pokožky, kterou omlazují. V ranním koktejlu jsou klíčky a vločky důležité pro svůj obsah vlákniny a bílkoviny.

Ořechy
Ořechy jsou hodnotné potraviny zejména pro svůj obsah kvalitních tuků. Obsahují cenné omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Dále jsou zdrojem bílkovin a komplexních sacharidů. Konzumace ořechů má příznivý vliv na ochranu srdce a cév, snižují riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Přes svou schopnost zvyšovat imunitu navíc zlepšují paměť a zlepšují stavy deprese.
Do ranních koktejlů zařaďme pro svou oblíbenou chuť mandle, vlašáky či drobná semínka – konopná, lněná, chia.

Chia semínka
Dnes velmi oblíbená semínka vhodná do ranního smoothie. Jedná se o tzv. super potravinu. Jsou přirozeným zdrojem n-3 mastných kyselin, antioxidantů, obsahují vitaminy skupiny B, vápník, vlákninu. Udržují hladinu krevního cukru během dne, prospívají kardiovaskulárnímu systému i mozkové činnosti.

Goji (Kustovnice čínská)
Obsahuje velké množství karotenoidů a vitaminu C, proto se perfektně hodí pro start nového dne. Posiluje imunitu, srdce, cévy, chrání játra, díky obsahu luteinu zlepšuje zrak. Chrání proti škodlivému UV záření. V čínské medicíně se kustovnici přisuzuje schopnost analgetického působení, pomáhá při okysličování tkání a působí proti rakovinovým buňkám v organismu.


Do smoothie můžeme přidávat podle aktuální chuti celou řadu dalších druhů ovoce jako jablko, hrušku, švestky, pomeranč, grep, ananas, kiwi, kokos, mango, avokádo, ale můžeme jej vytvořit také ze zeleniny, z rajčat, mrkve, listového špenátu, salátu, řapíkatého celeru okurky, červené řepy, brokolice atd.. Náladě a chuti se meze nekladou. Pro optimální zastoupení živin doporučujeme vždy kombinaci několika druhů potravin, ze kterých tento krémový nápoj vyrobíte.


Pavlína Dostalíková
Institut zdravého životního stylu, s.r.o.


Chcete vědět více o Institutu zdravého životního stylu?
Podívejte se na naši nabídku.


všechy kurzy a semináře IZZS   |   úvodní stránka


AKTUALITY
částečně online - TERMÍNY VÝŽIVOVÝ PORADCE

částečně online - TERMÍNY VÝŽIVOVÝ PORADCE
154 hod.: prezenčně víkend: 21.+22.9., 16.+17.11., 27.+28.11.2024 zkoušky, vždy 9-16
+ online: 1.10., 8.10., 15.10., 22.10., 5.11.2024, vždy 16-19
nebo prezenčně všední dny: 18.+19.9., 13.+14.11.2024; 27.+28.11.2024 zkoušky
+ online: 1.10., 8.10., 15.10., 22.10., 5.11.2024, vždy 16-19
zakončeno STÁTNÍ ZKOUŠKOU


NOVÁ ADRESA

NOVÁ ADRESA
Korunovační 103/6, 170 00 - 3. patro


Showroom InBody Praha

SPOLUPRACUJEME
ShapeCentrum - cvičení-Praha, fitness pro ženy, masáže, relaxace
BIOSPACE
euroGeeN™
Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky
Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club
Zdraví do škol, z.s.
Vectispro


© NutriCentrum - Hubnutí, výživa, zdravý životní styl    www.NutriCentrum.cz    Tel.: 775 19 19 11    E-mail: info@nutricentrum.cz